avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire CCC Copilul s-a născut în 23.04.2022 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire CCC Copilul s-a născut în 23.04.2022 ...

Salutare grup
Prelungire CCC
Copilul sa născut în 23.04.2022 și eu ar trebui să mă întorc la muncă în data de 24.03.2024.
Întrebare este daca pot să îmi prelungesc " ședere" acasă până în septembrie fara să mai iau indemnizație?
Adică să îmi prelungesc suspendarea contractului de muncă.
Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:14, 12 Ianuarie 2024
va trebui sa va intoarceti la munca, apoi sa solicitati angajatorului concediu fara plata.
Da, puteti depune o de acordare a concediului fara plata. Insa aceasta va trebui sa va fie arpobata de angajator..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pentru al 2 lea copil adda17 adda17 VA ROG SA MA LAMURITI SI PE MINE SAU SA MA SFATUITI CUM TREBUIE SA PROCEDEZ. AM UN COPIL DE UN AN SI 10 LUNI SI SUNT INSARCINATA IN 4 LUNI. COPILUL MEU VA FACE ... (vezi toată discuția)
Concediu de crestere a copilului - contract pe perioada determinata ElenaInes ElenaInes Buna ziua, Am o intrebare legata de contractul meu de munca. Lucrez la aceeasi firma din septembrie 2012, in mai 2013 am fost promovata, iar contractul mi-a ... (vezi toată discuția)
Prelungirea concediului de crestere a copilului raduhojbi raduhojbi buna,beneficiez de concediu de crestere a copilului,cererea am facuto la angajatorpe un an de zile. Intre timp am hotarat cu sotia sa-mi prelungesc inca un an ... (vezi toată discuția)