Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire CCC Copilul s-a născut în 23.04.2022 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire CCC Copilul s-a născut în 23.04.2022 ...

Salutare grup
Prelungire CCC
Copilul sa născut în 23.04.2022 și eu ar trebui să mă întorc la muncă în data de 24.03.2024.
Întrebare este daca pot să îmi prelungesc " ședere" acasă până în septembrie fara să mai iau indemnizație?
Adică să îmi prelungesc suspendarea contractului de muncă.
Mulțumesc anticipat
va trebui sa va intoarceti la munca, apoi sa solicitati angajatorului concediu fara plata.
Da, puteti depune o de acordare a concediului fara plata. Insa aceasta va trebui sa va fie arpobata de angajator..