Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia Demisia depusă la șef fara a fi trecută ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia Demisia depusă la șef fara a fi trecută prin registratura ...

Demisia
Demisia depusă la șef fara a fi trecută prin registratura poate fi luată în seamă?
Demisia trebuie motivată?
Ce se întâmplă dacă în cele 20 de zile de preaviz nu te prezinți la serviciu?
Ce modalitate legală ar fi că sa poți lipsi in cele 20 de zile?concediu de odihna?concediu de boala?sau poți lipsi pur și simplu?
Demisia trebuie inregistrata.

Salariatul are dreptul de a nu motiva demisia.

Modalitate legala : concediu de odihna . Concediul medical suspenda preavizul.
Multumesc
maiincolo, utilizator