avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia Demisia depusă la șef fara a fi trecută ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia Demisia depusă la șef fara a fi trecută prin registratura ...

Demisia
Demisia depusă la șef fara a fi trecută prin registratura poate fi luată în seamă?
Demisia trebuie motivată?
Ce se întâmplă dacă în cele 20 de zile de preaviz nu te prezinți la serviciu?
Ce modalitate legală ar fi că sa poți lipsi in cele 20 de zile?concediu de odihna?concediu de boala?sau poți lipsi pur și simplu?
Cel mai recent răspuns: maiincolo , utilizator 14:34, 13 Ianuarie 2024
Demisia trebuie inregistrata.

Salariatul are dreptul de a nu motiva demisia.

Modalitate legala : concediu de odihna . Concediul medical suspenda preavizul.
Multumesc
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Ianuarie 2024
maiincolo, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul medical in cazul demisiei robertariana robertariana Buna ziua, Ma numesc Roberta si am fost relocata cu serviciul incepand cu data de 25 nov 2013,intr-o alta localitate. Problema este ca nu pot sa ma ... (vezi toată discuția)
Demisie felisana felisana Daca eu imi dau demisia de la firma la care lucrez, eu mai trebuie sa stau 15 zile calendaristice care constituie preavizul. intrebarea mea este daca eu sa ... (vezi toată discuția)
Situatie in preaviz cu concedii medicale si absente nemotivate anymaryh anymaryh Buna dimineata! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema : o salariata careia i s-a inmanat notificare restructurare post in iunie 2013, a fost 7 zile la ... (vezi toată discuția)