Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxe contribuții salariale SRL 2024
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxe contribuții salariale SRL 2024

Un SRL care se înființează în 2024,fara angajați , angajat doar administratorul ce taxe tb să plătească? Este posibil sa nu plătească contribuțiile salariale ( CAS, CASS,SOMAJ), ci doar impozitele?
Mulțumesc!!
Ce taxe vor plăti firmele în 2024?
[ link extern ]

Nu are salariati nu plateste taxe pentru acestia.
Mulțumesc,asta am înțeles! Dar, ca administrator,unic angajat al firmei,poate plati doar impozitele,fara CAS,CASS și SOMAJ? Mulțumesc!!
Mulțumesc pentru răspuns! Este posibil ca administratorul,fiind singurul angajat să plătească doar impozitele,fara CAS, CASS,SOMAS, adică să fie scutit de plata taxelor salariale? Mulțumesc!!

Cornel Vasile a scris:

Ce taxe vor plăti firmele în 2024?
[ link extern ]

Nu are salariati nu plateste taxe pentru acestia.

Daca nu are salariati , va plati doar impozit pe profit .. Referitor la dividende
[ link extern ]