Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... indemnizatie de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

indemnizatie de handicap

sunt pensionata pe caz de boala din 2003 am suferi doua operati de coloana ,hernie de disc L4- L5 in 2003 iar o doua operatie in 2008 L5-S1. as vrea sa sti daca pot optine indemnizatie de handicap ?.Mentionez ca boala nu sa ameliorat fac in continuare recuperari dar nimic multumesc astep raspuns
Formulati o cerere cu privire la evaluarea handicapului de care suferiti si o depuneti la DGASPC in raza domiciliului dvs.!