avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... indemnizatie de handicap
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

indemnizatie de handicap

sunt pensionata pe caz de boala din 2003 am suferi doua operati de coloana ,hernie de disc L4- L5 in 2003 iar o doua operatie in 2008 L5-S1. as vrea sa sti daca pot optine indemnizatie de handicap ?.Mentionez ca boala nu sa ameliorat fac in continuare recuperari dar nimic multumesc astep raspuns
Cel mai recent răspuns: tudorioan , utilizator 16:10, 1 Februarie 2010
Formulati o cerere cu privire la evaluarea handicapului de care suferiti si o depuneti la DGASPC in raza domiciliului dvs.!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dupa 9 ani de incadrare in gradul 2 de handicap (accentuat) am fost schimbat la gradul 3 (mediu) OvidyuNicu OvidyuNicu Popa N. nascut pe data 31.05.1990 (Galati) cu diagnosticul de Stenoza Valvulara Pulmonara Congenitala, cod boala Q22 si Q23. - La varsta de 7 ani am suferit ... (vezi toată discuția)
Rugaminte: incadrare grad handicap sirius27 sirius27 Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati in legatura cu incadrarea diagnosticului meu in grad handicap: - insuficienta cardiaca cronica, clasa a 2-a NYHA, - ... (vezi toată discuția)
Stagiul de cotizare necesar pentru a beneficia de pensie de invaliditate cristi 1969 cristi 1969 Am varsta de 41 ani, am fost operat de hernie de disc l4-l5, am vechime in munca de 22 ani si 6 luni( din care1 an si 2 luni armata+1 an scoala militara). Ma ... (vezi toată discuția)