Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna seara am 25 ani de vechime in munca, armata 6 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna seara am 25 ani de vechime in munca, armata 6 luni, facultate ...

buna seara
am 25 ani de vechime in muhca, armata 6 luni, facultate la zi 5 ani

ce pensie la limita de varsta primesc daca maine as iesi la pensie?

multumesc
Nu se poate da un răspuns la această întrebare.Depinde de mai multe date și elemente.In primul rand trebuie să îndepliniți condiția de vârstă standard.
Calculul pensiei depinde de cuantumul veniturilor salariale obtinute ... Cuantumul pensiei se determină prin înmulţirea punctajului mediu anual realizat de asigurat cu valoarea unui punct de pensie.
[ link extern ]