Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Referitor la obligatia de a modifica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Referitor la obligatia de a modifica salariul minim ...

Buna ziua. Referitor la obligatia de a modifica salariul minim pentru cei mai mult de 24 luni, cazul in speta pentru care pun intrebarea este asa:
01.01.2022 a avut modificare salariu minim 2550.
Dupa care a mai avut o modificare la data de 01.04.2022 la salariul de 2868.
Apoi modificare la 01.01.2023 la salariul minim de 3000
si apoi la 01.10.2023 la 3300.

Avand in vedere ca a vut o modificare in cele 24 de luni si anume cea din aprilie, nu mai este necesar sa modificam salariul acum la 01.01.2024? Este corect asa? Multumesc
Nu , de la 01.01.2025 .
Asa am analizat si eu. Multumesc pentru raspuns.