avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... De câte ori poate instanța de judecată să amâne ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

De câte ori poate instanța de judecată să amâne pronunțarea ...

Buna ziua.De câte ori poate instanța de judecată să amâne pronunțarea unei soluții,in civil?
Ultima modificare: Miercuri, 17 Ianuarie 2024
Stef_74, utilizator
Cel mai recent răspuns: Stef_74 , utilizator 13:05, 19 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista un numar maxim de amanari de pronuntare.
De nenumărate ori..În ultima perioada au fost frecvente situațiile când în dosare au fost si 10,12 amânări.3,4 a devenit ceva banal.In aceasta perioada. o.parte a instantelor și grefierii sunt într o forma de protest asa ca e posibil sa amâne și pt acest motiv..
Multumesc.Eu sunt la a 6 amanare.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De cate ori se poate amana pronuntarea? emilifor emilifor Am un proces la curtea de apel ,s-a judecat recursul si de doua ori s-a amanat pronuntarea sentintei din lipsa de timp-exprimarea exacta este:deoarece pentru ... (vezi toată discuția)
De cate ori poate fi amanata o pronuntare ? stepetrache stepetrache buna seara! am un proces pe rol de 5 ani. suntem inca la fond. inca nu s-a pronuntat solutia, se tot amana de 1,5 luni, adica au fost 6 amanari de pronuntare ... (vezi toată discuția)
Aminarea pronuntarii Anca Puma Anca Puma As dori sa stiu, daca este normal ca intr-un proces civil, sa se amine pronuntarea de cel putin 3 ori, si pina la urma, de cite ori se poate amina din punct de ... (vezi toată discuția)