Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... De câte ori poate instanța de judecată să amâne ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

De câte ori poate instanța de judecată să amâne pronunțarea ...

Buna ziua.De câte ori poate instanța de judecată să amâne pronunțarea unei soluții,in civil?
Stef_74, utilizator
Nu exista un numar maxim de amanari de pronuntare.
De nenumărate ori..În ultima perioada au fost frecvente situațiile când în dosare au fost si 10,12 amânări.3,4 a devenit ceva banal.In aceasta perioada. o.parte a instantelor și grefierii sunt într o forma de protest asa ca e posibil sa amâne și pt acest motiv..
Multumesc.Eu sunt la a 6 amanare.
Multumesc.