avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buba ziua! In opinia dv, activitatea de achizitii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buba ziua! In opinia dv, activitatea de achizitii publice se ...

Buna ziua!
In opinia dv, activitatea de achizitii publice se poate desfasura in subordinea Serviciului Financiar Contabilitate?
O baza legala imi puteti oferi?
Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 17 Ianuarie 2024
buiavasi, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:55, 18 Ianuarie 2024
Buna ziua!
Imi cer scuze pt insistenta pe marginea subiectului, dar doresc sa ma lamuresc referitor la urmatoarea situatie:
daca am un compartiment achizitii in subordinea serviciului economic, vi se pare ca exista vreo incompatibilitate in aceasta situatie si care ar fi aceea dpv legal?
Va multumesc si imi cer scuze inca o data pt insistenta!


Cornel Vasile a scris:

Nu este vorba de cearta, dar ati raspuns ca si cum as fi scris aiurea in mesajul postat.

Ultima modificare: Joi, 18 Ianuarie 2024
buiavasi, utilizator
Legea mentioneaza doua situatii mentionate mai sus .. daca exista acest compartiment, in opinia mea, ar trebui sa fie separat de orice alt departament sau serviciu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Urgent, rog raspuns: un articol de lege: regula celor 4 ochi; cine trebuie sa detina contractele institutiei ? oanaportar oanaportar Buna dimineata ! URGENT, rog raspuns: un articol de lege: - cine trebuie sa detina contractele institutiei ? contabilitatea ? sau juristul institutiei ... (vezi toată discuția)
Lamuriti-ma,va rog kristiiina kristiiina buna tuturor am un srl deschis in martie 2006,nu functioneaza si nici nu a functionat in aceste conditii trebuie depuse balante sau ... (vezi toată discuția)
Studiu de oportunitate Lielena Lielena Buna ziua, Lucrez la o autoritate contractanta aflata in subordinea unei primarii, care are ca obiect de activitate monitorizarea serviciilor publice ... (vezi toată discuția)