Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. A fost eliminata notiunea de accident de ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. A fost eliminata notiunea de accident de traseu? Era ...

Buna ziua. A fost eliminata notiunea de accident de traseu? Era propusa, parca, de prin 2020. Nu am regasit modificarea in HG 223/2022. Multumesc.
Propuneri pot fi multe (prin presa scrisa, pe la tv, chiar prin parlament) dar prevederea legislativa este cu totul altceva, fiind de competenta Inspectiei muncii/ Ministerului muncii/ parlamentului. Nu a fost eliminata, ar fi o mare greseala, in defavoarea lucratorilor.
Aveti dreptate. Multumesc.