Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Va rog, sa ma ajutați cu o informație! ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Va rog, sa ma ajutați cu o informație! Cine se ...

Bună ziua! Va rog, sa ma ajutați cu o informație!
Cine se ocupă cu intretinerea/curățarea aerisirilor la bloc, etaj 4/4.? Este în atribuțiile asociației sau trebuie sa ma ocup personal în regim privat ? MULȚUMESC ANTICIPAT!
Aceste aerisiri fac parte din proprietarea comuna. Pe cale de consecinta, curatare, intretinerea, repararea. cad in sarcina" asociatiei de proprietari.
Ce trebuie sa faceti dvs. ? Sa informati in scris conducerea as. prop. despre aceasta chestiune. Bine ar fi ca informarea sa fie semnata de 2-3 proprietari.
Asoc. de prop. trebuie sa va raspunda favorabil. Daca nu-si respecta aceste atributiuni, puteti sesiza Serviciul asociatii de proprietari din Primarioa locala.