Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. Eu am avut contract de uzufruct cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. Eu am avut contract de uzufruct cu bunicii, bunicul ...

Bună seara. Eu am avut contract de uzufruct cu bunici, bunicul a decedat și am făcut acuma radierea lui și bunica nea cedat noua partea ei prin act notarial ca să putem vinde apartamentul(în cf nu apar bunici doar cum cum sa dobândit apartamentul și noi suntem singuri proprietari la sarcini apara ca nu sunt). Oare pe baza juridica care poate fi problema sa nu acepte banca acest apartament? Va mulțumesc pentru eventuale răspunsuri.
Nu exista "contract de uzufruct "
Uzufructul este o clauza, o condiție, pusa la un contract principal.
Deci care e contractul principal (de vânzare, de donație, de întreținere, de renta viageră)?