avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Care este perioada standard de garantie la o persoana ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Care este perioada standard de garantie la o persoana juridica?

Care este perioada standard de garantie la o persoana juridica la achizitia unui calculator? O lege care stipuleaza acest aspect?
Va multumesc!
Ultima modificare: Duminică, 21 Ianuarie 2024
ion damaschin, utilizator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 20:51, 21 Ianuarie 2024
Nu e diferita garanția între persoana fizica și juridica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantarea produselor achizitionate pentru pers. fizice / pers. juridice AlexandraMihaela AlexandraMihaela Buna ziua, Am o nelamurire: exista vreo diferenta intre garantia acordata persoanelor fizice si cea acordata persoanelor juridice pentru produsele ... (vezi toată discuția)
Garantie masina spalat (cumparator persoana juridica) denzzel denzzel Am o problema cu masina spalat rufe candy evo 1494 LW-S, problema este a am bagat la spalat totul fost bine, si dupa ce am vrut sa bag iar la spalat ... (vezi toată discuția)
Plata fond mediu ciolac ciolac lucrez la o firma care cumpara material lemnos de la diversi furnizori si-l transforma in cherestea. Pentru acst material lemnos trebuie sa calculez fond ... (vezi toată discuția)