Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorie Orange 2017
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorie Orange 2017

Buna ziua.Am primit o notificare de la KRUK Romania pentru o datorie la Orange din 2017 pentru nerespectarea contractului . Care sunt pasii care ar trebui sa ii urmez? S-a prescris datoria, am alte solutii sau ar trebui sa platesc? Multumesc.
ioo03, utilizator
deocamdata nu trebuie sa faceti nimic, mai ales, nu raspundeti. Apoi, daca va treziti dat in judecata, atunci depuneti intampinare si solicitati respingerea actiunii ca fiind implinit termenul de prescriptie, poate apelati la un avocat.