Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... greseala sau infractiune?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

greseala sau infractiune?

Am 2 revizuiri pe rol, care ataca 2 hotarari din alte 2 dosare x si y.
Aceste ultime 2 dosare lipsesc. Am aflat ca in iulie 2023, au fost trimise spre atasare la un al treilea dosar z. Este fapta penala ce a facut grefierul arhivar? Dosarele x si y nu sunt necesare pentru solutionarea dosarului z. Hotararea din z a fost pronuntata dar de 2 luni nu a fost redactata. Astfel, dosarele care necesita atasarea dosarelor x si y au fost intarziate cu 6 luni
gbar, utilizator
Buna ziua, nu este nicio fapta penala.
Si eu inclin sa cred ca nu ar fi infractiune, totusi, dosarele sunt intarziate.
Nimeni nu il poate intreba pe grefier de ce a trimis dosarele ?