Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, a fost adăugata o informație la legea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, a fost adăugata o informație la legea 126/1995,care ...

Bună ziua, a fost adăugata o informație la legea 126/1995,care nu aparține legii. A apărut într-un articol al d-nei Larisa Damian in Infocons, legat de folosirea petardelor de sărbători. D-na Larisa adaugă informația ca se pot folosi petarde și înainte cu câteva zile de revelion și după revelion. Acesta informație nu apare în lege. Are voie cineva sa adauge conținut la lege?
Doamna ,nu am auzit în viata mea nici de dna respectiva nici de site ul despre care vorbiți.Faptul ca cineva ,cetățeanul x,, , influensarul"y sau chiar un av,jurist comenteaza/,interpretează eronat o dispoziție legala nu înseamnă că adaugă la lege..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat