avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 913 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

salut ! am si eu o intrebare ... Daca am intrat complice la un furt calificat si acuma urmeaza sa se judece cam cat ar fi amenda pt furt calificat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:16, 2 Februarie 2010
Eu zic sa nu va ganditi la amenda ci la avocat.
Aveti grija sa nu mergeti la inchisoare.Se poate asa ceva pentru furt.

avocat Claudiu Lascoschi
postura in care va aflati este destul de grea daca ati si stiut ce se intampla,mai existau martori,este f.greu sa iesiti basma curata.Oricum ramin la aprecierea d-nului Lascoschi in a va lua neaparat un avocat !
Ultima modificare: Luni, 1 Februarie 2010
adrian_209, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
danyel00 a scris:

salut ! am si eu o intrebare ... Daca am intrat complice la un furt calificat si acuma urmeaza sa se judece cam cat ar fi amenda pt furt calificat


depinde daca sunteti recidivist sau aveti cazierul curat inca.
oricum nu se da amenda ci pedeapsa inchisorii.
cu un avocat bun, puteti obtine pedeapsa fara executare.
Cel mai bine, dupa cate inteleg, dosarul este acum, in faza UP, trebuie sa va reprezinte un avocat.
Pentru faza judecatii, daca nu sunteti recidivist,etc se poate obtine o pedeapsa fara executare.
Succes!

Alte discuții în legătură

Recidivist la furt calificat thebestfabian04 thebestfabian04 este complice la furt calificat. sotul meu este complice la acest furt iar el este si recidivist . cati ani poate sai dea. prietenul lui a spart o casa de ... (vezi toată discuția)
Complicitate la furt calificat lights lights am 20 de ani sunt la prima abatere, si sunt acuzat de complicitate la furt calificat `mai exact au fost furati niste porumbei ...acestea au fost restituiti ... (vezi toată discuția)
Furt pe timp de noapte,adica magazin spart alis04 alis04 prietenul meu impreuna cu un alt baiat au fost prinsi cand au spart un magazin....nu aveau produsele la ei dar se aflau langa magazin.au recunoscut fapta si ... (vezi toată discuția)