Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

salut ! am si eu o intrebare ... Daca am intrat complice la un furt calificat si acuma urmeaza sa se judece cam cat ar fi amenda pt furt calificat
Eu zic sa nu va ganditi la amenda ci la avocat.
Aveti grija sa nu mergeti la inchisoare.Se poate asa ceva pentru furt.

avocat Claudiu Lascoschi
postura in care va aflati este destul de grea daca ati si stiut ce se intampla,mai existau martori,este f.greu sa iesiti basma curata.Oricum ramin la aprecierea d-nului Lascoschi in a va lua neaparat un avocat !
adrian_209, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
danyel00 a scris:

salut ! am si eu o intrebare ... Daca am intrat complice la un furt calificat si acuma urmeaza sa se judece cam cat ar fi amenda pt furt calificat

depinde daca sunteti recidivist sau aveti cazierul curat inca.
oricum nu se da amenda ci pedeapsa inchisorii.
cu un avocat bun, puteti obtine pedeapsa fara executare.
Cel mai bine, dupa cate inteleg, dosarul este acum, in faza UP, trebuie sa va reprezinte un avocat.
Pentru faza judecatii, daca nu sunteti recidivist,etc se poate obtine o pedeapsa fara executare.
Succes!