Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt calificat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt calificat

salut ! am si eu o intrebare ... Daca am intrat complice la un furt calificat si acuma urmeaza sa se judece cam cat ar fi amenda pt furt calificat
Depinde foarte mult daca este vorba de un furt din locuinta, furt auto, furt din auto, furt din magazin alimentar, furt din magazin pe timp de noapte prin efractie, etc.
Pentru fiecare situatie in parte individualizarea judiciara a pedepsei difera foarte mult.
Cu avocat angajat sansele sporesc spre cea mai favorabila sanctiune in functie de situatia concreta.

avocat Claudiu Lascoschi