avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... conventiile civile de prestari servicii mai sunt ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

conventiile civile de prestari servicii mai sunt valabile?

Buna seara,
vreau sa incep o colaborare cu o firma, ca prestator de servicii de recrutare si selectie. Eu sunt angajat cu norma intreaga la alta firma. Va rog sa-mi transmiteti care sunt posibilitatile legale pentru colaborare, astfel incat firma sa ma poata plati in baza unui act juridic valabil.
Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 21:22, 1 Februarie 2010
1. Conventie civila de prestari servicii

2. Contract individual de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de colaborare geo26 geo26 Buna seara! As vrea sa stiu daca se poate incheia un contract de colaborare ( exemplu: pentru serviciile unui sofer, sau angajarea unei bone) intre o persoana ... (vezi toată discuția)
Contract de munca monalisaalina monalisaalina Am rugamintea sa imi spuneti,daca este posibila situatia in care un profesor sa fie incadrat cu forme legale la o societate cu norma intreaga si anume ca ... (vezi toată discuția)
Contract de colaborare mail_man mail_man Buna ziua Exista posibilitatea ca o sociatate sa poata angaja muncitori necalificati cu norma intreaga sau redusa, pentru o perioada determinata sau nu fara ... (vezi toată discuția)