Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Copil de 11 ani ,are un cont bancar ,unde ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Copil de 11 ani ,are un cont bancar ,unde parinti ...

Buna ziua ! Copil de 11 ani ,are un cont bancar ,unde parinti depun lunar o suma modica ,inputerniciti parinti. Banca a trimis instiintarepe numele copilului ,ca daca nu actualizeaza datele pana pe 5 februarie ,contul respectiv va fi inchis. Mentionez ca ambi parinti au datele actualizate la zi. S-au prezentat cu copilul intro agentie si reprezentantul banci a spus ca nu este legal sa stea de vorba si sa actualizeze datele unui copil care nu are drept de semnatura. Pana la urma ce ar fi de facut?
Păi dacă S-AU prezentat (ambii părinți, se subînțelege) ei cu cine altcineva vor să stea de vorbă? Cu Sfântul Duh?
Nu sunt părinții reprezentanții minorului? Eu aș fi mutat banii în secunda 2. În speranța că mai sunt și alte instituții care știu să explice ce vor.
romascanu, moderator
Mutați banii. Poate prin închidere soldul va deveni zero. Și atunci ia de unde nu e.
Multumesc ,pentru sfaturi ,oricum mi se pare o prostie sa notifici un copil. Asa o sa facem ,inchidem toate conturile ,au dat dovada de lipsa de profesionaliism .