Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Bună dimineața. Am o întrebare,și care ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Bună dimineața. Am o întrebare,și care demonstrează capacitatea ...

Bună dimineața. Am o întrebare,și care demonstrează capacitatea profesională a celui care răspunde(eu sunt profan în domeniu).Întrebare:
Un magistrat (fost cumnat)poate fi acționat în judecată în proces civil ? Mulțumesc !
Da, un magistrat poate fi acționat în judecată într-un proces.

Cornel Vasile a scris:

Da, un magistrat poate fi acționat în judecată într-un proces.

Mulțumesc.