avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Bună dimineața. Am o întrebare,și care ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Bună dimineața. Am o întrebare,și care demonstrează capacitatea ...

Bună dimineața. Am o întrebare,și care demonstrează capacitatea profesională a celui care răspunde(eu sunt profan în domeniu).Întrebare:
Un magistrat (fost cumnat)poate fi acționat în judecată în proces civil ? Mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: Iconarul , utilizator 23:30, 27 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, un magistrat poate fi acționat în judecată într-un proces.


Cornel Vasile a scris:

Da, un magistrat poate fi acționat în judecată într-un proces.


Mulțumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distrugere monument funerar nicolae100 nicolae100 buna ziua am o problema delicata nu stiu daca cineva sa mai intilnit cu asa ceva in anul 2005 cumnatul meu a murit intrun accident de munca sora mia ea facut ... (vezi toată discuția)
De ce vreti sa fiti magistrati? bogdanbb bogdanbb Daca tot v-am adresat o intrebare atat de \"indiscreta\" e normal sa raspund eu primul: 1.pentru ca m-am plictisit de serviciul actual si vreau sa vad daca ... (vezi toată discuția)
Proces civil - pentru dezvaluirea datelor personale de catre ... snipe1975 snipe1975 Proces civil - pentru dezvaluirea datelor personale de catre politisti, ce institutie sau entitate trebuie actionata in judecata? Dar pentru faptele unor ... (vezi toată discuția)