Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... am o intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

am o intrebare

sotia mea a inaintat divort pe 10 februarie avem prima infatisare ea zice ca vrea sa terminam in mod amiabil daca in timpul procesului se razgindeste?:PX-(:closedtopic:
Atunci se vor administra probe(declaratii de marori) pentru a se stabili eventuala culpa in desfacerea casatoriei
daca nu aveti copii si deci daca nu aveti e discutat de incredintare si pensie alimentara, puteti sa-i spuneti judecatorei ca sunteti de acord cu cererea reclamantei. sa aveti cu dvs un martor ca sa teste ca relatile dintre dvs sunt grav si iremediabil deteriorate.
In plus de ce v-a spus d-na avocat Avokitten, se poate finaliza procesul de divort la primul termen daca se incheie pe cale amiabila.