Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Am cumparat o casa (intr-o comuna) ,in care am ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Am cumparat o casa (intr-o comuna) ,in care am descoperit la ...

Am cumparat o casa (intr-o comuna) ,in care am descoperit la plata impozitului ca este si un autoturism inscris la aceea adresa,cum habar nu am a cui este,intrebarea mea este cum fac sa o scot si taxele sa se duca catre cel ce foloseste sau detine masina. In momentul cumpararii fiscalul era platit,si nu specifica de aceea masina.

Ma pueti indruma va rog ce trebuie sa fac?

Multumesc!
Probabil ca cel ce v-a vandut casa, avea si o masina. Sau cineva din familia lui care locuia cu el. Dar, de la taxe si impozite trebuie sa va comunice pe numele cui este inregistrat autoturismul respectiv. După aflarea numelui persoanei respective, puteti sa o notificati pentru a radia/muta autoturismul de la adresa dvs.
Salut,

Multumesc pt raspuns.