Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Depunere Dosar pensioanare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Depunere Dosar pensioanare

Buna ziua,

Sunt nascuta in data de 8.04.1965 si sunt in campul muncii din 17.05.1984 pana in prezent. Am avut somaj 16 luni in perioada 1994-1996. Am 10 ani si 14 zile la grupa 2, cotizatie 100% si am 1 copil.

Va rog sa-mi spuneti cand as putea sa-mi depun dosarul de pensioanare la limita de varsta. Va mulțumesc anticipat.
Dupa Legea 263/2010 : Varsta de pensionare: 59 ani si 6 luni (Octombrie 2024)

Dupa Legea 360/2023:
Varsta standard 62 si 1o luni
Reducere 3 ani si 4 luni pt grupa de munca .... Varsta de pensionare: 59 ani si 6 luni
Va mulțumesc pentru raspunsul rapid. Weekend placut in continuare.