avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 250 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... In urma unui accident rutier frontal (cineva a intrat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

In urma unui accident rutier frontal (cineva a intrat în mașina ...

In urma unui accident rutier frontal (cineva a intrat în mașina ain care ne aflăm)fetițele mele au primit 45-50 zile îngrijiri medicale și 112-120 zile de îngrijiri medicale cu viața pusă in pericol. Aveți idee cam ce suma se poate obține la final?
Cel mai recent răspuns: IuliaMariaa , utilizator 12:49, 5 Februarie 2024
Este foarte dificil de estimat. Trebuie luate in calcul foarte multe aspecte Unele societati de asigurari acorda despagubiri decente in faza de negociere directa ,altele nu. Instantele de judecata nu au o practica unitara , asadar este greu de estimat . Putem discuta in privat pentru mai multe informatii,
Ce aspecte sa va menționez aici sa îmi puteți aproxima o sumă pentru ambele fete? Menționez că asiguratorul vinovatului era Euroins așadar plata o va face fondul de garantare. Accidentul a avut loc în decembrie 2022.
Olga Tanasa a scris:

Este foarte dificil de estimat. Trebuie luate in calcul foarte multe aspecte Unele societati de asigurari acorda despagubiri decente in faza de negociere directa ,altele nu. Instantele de judecata nu au o practica unitara , asadar este greu de estimat . Putem discuta in privat pentru mai multe informatii,

Ultima modificare: Luni, 5 Februarie 2024
IuliaMariaa, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daune morale si materiale accident rutier ma2001 ma2001 Buna ziua. In luna februarie 2018 am fost implicat intr-un accident rutier, in care o persoana a pierdut controlul volanului si a intrat pe contrasens ... (vezi toată discuția)
Victima accident rutier criscris2011 criscris2011 Buna ziua, Am fost victima unui accident rutier in data de 3 ianuarie- internata in spital 10 zile, am suferit o interventie chirurgicala - ruptura de ... (vezi toată discuția)