Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... In luna dec.2022,am dat in judecata,casa de pensii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

In luna dec.2022,am dat in judecata,casa de pensii constanta,deoarece ...

In luna dec.2022,am dat in judecata,casa de pensii constanta,deoarece nu vrut sa tina cont de recalcularea pensiei ptr.limita de virsta,cu valorificarea venit.brute inscrise in adev.depuse la dosar.In data de 27 sept.2023,s a judecat dosarul,mi a admis cererea cu ce am cerut,urmind sa mi recalc. pensia,incepind cu data de 01 dec.2022.Instanta a dispus diferentele de drepturi de pensie rezultate in baza noii decizii stabilite cu inceperea din data de 01.12.2022 si actualizate cu indicile de inflatie la data platii efective.Mentionez ,ca hotarirea a ramas definitiva,casa de pensii,nefacind apel.Nici dupa atit timp,n am primit noua decizie,spunindu mi,ca nu le merge sistemul.Pentru acest fapt,va rog spuneti mi ce sa fac!Va multumesc
Fie va adresati unui executor judecatoresc , fie sesizati Ministerul Muncii /CNPP.