Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Va rog sa ma lamuriti intr-o situatie ? ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Va rog sa ma lamuriti intr-o situatie ? Daca un angajat ...

Buna ziua ,

Va rog sa ma lamuriti intr-o situatie ? Daca un angajat are contract de munca pe o companie care face parte dintr-un grup de firme , dar toate au CUI diferit si angajatul nu are contractul pe compania care inglobeaza cele 5 firme, doar pe una dintre ele ...este legal sa presteze atributii din fisa postului pentru toate celelalte firme , chiar daca contractul si salariul este doar la una dintre ele ?

Multumesc!
Nu este legal sa presteze atributii din fisa postului pentru toate celelalte firme ...vedeti art.35 alin.1 C.mun.