Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Continuare CIC!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Continuare CIC!

Buna ziua,
Pana pe data de 06.08.2010, sunt in concediu de crestere copil. Acum sunt din nou insarcinata, urmand sa nasc in jurul datei de 22 septembrie. Pot intra direct in prenatal dupa data de 6 august (de cand ar trebui sa ma intorc la serviciu), si pana voi naste, in septembrie? Care va fi modul de calcul al indemnizatiei pt. cel de-al 2-lea copil? Voi beneficia de aceeasi suma ca pana acum, adica 85% din veniturile pe ultimele 12 luni anterioare primei nasteri, sau va fi 85% din indemnizatia actuala? Multumesc!
1. Procentul va fi de 85% din veniturile ultimelor 12 luni, adica din ce venituri ati avut in perioada concediului de crestere copil, sau de 600 RON/luna.

2. Dupa data de 6 august puteti intra in prenatal.