Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara! sunt functionar public iar mama mea este o ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara! sunt functionar public iar mama mea este o persoana ...

Buna seara! sunt functionar public iar mama mea este o persoana cu maxima dependenta. Intrebarea mea este daca eu, in calitatea pe care o am, pot sa am un contract incheiat cu primaria de domiciliu in calitate de ingrijitor informal. Deci, ideea este daca pot cumula veniturile din cele doua surse ,fiind stiut faptul ca, functionarul public cam nu are libertati de miscare in acest sens. Multumesc!
Legea nr.161/2003
art.94
......
(2) Funcționarii publici nu pot deține alte funcții și nu pot desfășura alte activități, remunerate sau neremunerate, după cum urmează:
a) în cadrul autorităților sau instituțiilor publice;
.....
Legea nr.161/2003
art.94
......
(2) Funcționarii publici nu pot deține alte funcții și nu pot desfășura alte activități, remunerate sau neremunerate, după cum urmează:
a) în cadrul autorităților sau instituțiilor publice;
.....