avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1095 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu curentul ...

Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu, curentul electric stalpi cabluri!

Terenul este undeva ultima bucata, iar pana in acest teren mai sunt 10-15 terenuri. Fiind ultimul, reteaua electrica este trasa prin proprietatile oamenilor, pe terenuri extravilane intravilane ... iar ei imi zic ca nu imi dau curent ca stalpii sunt la ei in curte si ca nu vor da acordul ca se aglomereaza reteaua.

Cei 15 proprietari sunt defapt nervosi ca am achizitionat aceasta bucata care defapt vroia sa o ia tot ultimul vecin!

Ce pot sa fac pe cale legala ? Din ce stiu acum 10-12 ani un proprietar a tras din strada prelungire de retea aproximativ 800-900 ml pana sus pe deal!

Ce pot sa fac ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:02, 12 Februarie 2024
Dvs contactați furnizorul și distribuitorul pt racordare. Stalpul și firele nu sunt ale vecinilor.
Ultima modificare: Luni, 12 Februarie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bransare teren la utilitati ContSters94154 ContSters94154 este o gospodarie in vecinatatea terenului meu care are tras curent - este vorba de un bransament privat (adica omul la vremea respectiva a platit si stalpii ... (vezi toată discuția)
Bransare eon refuzata sedon sedon Buna ziua Am cumparat un teren in orasul Vaslui (zona D)anul trecut pentru constructia unei case. Proprietarul de la care am cumparat terenul imi este vecin ... (vezi toată discuția)
Separare consum energie electrica mariusmg mariusmg Buna ziua, rog ajutor pt. urmatoarea situatie: acum 4 ani am făcut pe numelele unui vecin un branşament energie electrica legal deoarece la acea dată eu nu ... (vezi toată discuția)