Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu curentul ...

Am cumparat un teren pe un deal si am o problema cu, curentul electric stalpi cabluri!

Terenul este undeva ultima bucata, iar pana in acest teren mai sunt 10-15 terenuri. Fiind ultimul, reteaua electrica este trasa prin proprietatile oamenilor, pe terenuri extravilane intravilane ... iar ei imi zic ca nu imi dau curent ca stalpii sunt la ei in curte si ca nu vor da acordul ca se aglomereaza reteaua.

Cei 15 proprietari sunt defapt nervosi ca am achizitionat aceasta bucata care defapt vroia sa o ia tot ultimul vecin!

Ce pot sa fac pe cale legala ? Din ce stiu acum 10-12 ani un proprietar a tras din strada prelungire de retea aproximativ 800-900 ml pana sus pe deal!

Ce pot sa fac ?
Dvs contactați furnizorul și distribuitorul pt racordare. Stalpul și firele nu sunt ale vecinilor.
gi-jane2, moderator