Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin in interiorul curtii unei cladiri ce aparține ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin in interiorul curtii unei cladiri ce aparține de o institutie

Buna ziua,
Am un magazin in interiorul curtii unei cladiri ce apartine de o institutie, persoana juridica. La intrarea in magazin (din interiorul curtii) doresc sa montez o caseta cu logoul firmei. Proprietarul a zis ca este ok le trebuie doar o cerere pe propria raspundere, nu e nevoie de la primarie de autorizatie (fiind in cladire practic). Este adevarat? Caseta se va vedea de pe trotuar.
A doua intrebare daca doresc sa amplasez o reclama (un stand metal/aluminiu cu afis) la intrarea in curtea cladirii, dar pe trotuarul public este posibil? De ce autorizari am nevoie?
Multumesc!
george-neagu, moderator
autorizatie de construire