Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara ! Soțul a decedat,avem un copil împreună ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara ! Soțul a decedat,avem un copil împreună iar el ...

Buna seara ! Soțul a decedat,avem un copil împreună iar el mai are un copil din căsătoria anterioară,eu locuiesc în casa ,întrebarea este dacă eu vreau să rămân în continuare în casa și ea nu este de acord sa o despăgubesc,ce se poate întâmpla va locui și ea pe cota ei care o are?
Veti face partajul în instanta, nu tine de ea ca e de acord sau nu, instanta hotărăște. Nu va locui în casa decat daca ii permiteți dvs.
gi-jane2, moderator
Deocamdată nu are dreptul,dar după finalizarea procesului exista posibilitatea sa stea ? Daca nu dorește despăgubire
Vă mulțumesc pt răspuns

gi-jane2 a scris:

Veti face partajul în instanta, nu tine de ea ca e de acord sau nu, instanta hotărăște. Nu va locui în casa decat daca ii permiteți dvs.