Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda Politia locala, sunt sanse de succes daca o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda Politia locala, sunt sanse de succes daca o contest la ...

Intr-o seara, orele 21.40 , fiul meu si un grup de tineri, prieteni, in preajma unui bloc vorbeau mai tare, fapt ce a deranjat un locatar, care a sesizat Politia Locala, ca au incalcat linistea publica, Agentii veniti au consemnat in proces verbal, incheiat la ora 22.05 si au aplicat o amenda contraventionala de 500 lei fiecaruia dintre tineri.
Analizand PV, am sesizat un scris diferit, fata de prima parte si rubrica “Alte mentiuni” unde pare ca a consemnat (o alta persoana)ca “nu sunt obiectiuni” cu privire la cele semnalate in procesul verbal, dupa semnatura fiului meu.
Avand in vedere ora mentionata in PV si scrisul diferit de pe PV sunt sanse de exonerarea de la plata amenzii daca o contest la Judecatorie?
carmenbucur, utilizator
Motivele sugerate de dumneavoastra pentru anularea procesului verbal de contraventie nu au sustinere