Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Daca am schimbat numele in urma casatoriei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Daca am schimbat numele in urma casatoriei si am un ...

Buna ziua,
Daca am schimbat numele in urma casatoriei si am un srl, ce trebuie facut in privinta asta cu srl-ul? Poate ramane pe numele vechi, este ok asa?
Bună ziua,
În acest caz, trebuie să adoptați o hotărâre AGA prin care să efectuați modificarea datelor de identificare ale administratorului/asociatului sau ce calitate aveți dvs. în firmă. Să anexați cererii și certificatul de căsătorie. Actele necesare le regăsiți aici: [ link extern ]
Dan Sima, Avocat
Multumesc de raspuns. Toate cele bune.

Dan Sima a scris:

Bună ziua,
În acest caz, trebuie să adoptați o hotărâre AGA prin care să efectuați modificarea datelor de identificare ale administratorului/asociatului sau ce calitate aveți dvs. în firmă. Să anexați cererii și certificatul de căsătorie. Actele necesare le regăsiți aici: [ link extern ]