avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Daca am schimbat numele in urma casatoriei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Daca am schimbat numele in urma casatoriei si am un ...

Buna ziua,
Daca am schimbat numele in urma casatoriei si am un srl, ce trebuie facut in privinta asta cu srl-ul? Poate ramane pe numele vechi, este ok asa?
Cel mai recent răspuns: Alexandru M Bogdan , utilizator 16:46, 16 Februarie 2024
Bună ziua,
În acest caz, trebuie să adoptați o hotărâre AGA prin care să efectuați modificarea datelor de identificare ale administratorului/asociatului sau ce calitate aveți dvs. în firmă. Să anexați cererii și certificatul de căsătorie. Actele necesare le regăsiți aici: [ link extern ]
Ultima modificare: Vineri, 16 Februarie 2024
Dan Sima, Avocat
Multumesc de raspuns. Toate cele bune.

Dan Sima a scris:

Bună ziua,
În acest caz, trebuie să adoptați o hotărâre AGA prin care să efectuați modificarea datelor de identificare ale administratorului/asociatului sau ce calitate aveți dvs. în firmă. Să anexați cererii și certificatul de căsătorie. Actele necesare le regăsiți aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare date firma in urma casatoriei loredana1108 loredana1108 Buna ziua! Am si eu o intrebare..am o firma deschisa acum cativa ani, la care sunt administrator. De curand m-am casatorit si implicit mi-am schimbat numele. ... (vezi toată discuția)
Inregistrare asociati noi mihai.nicos mihai.nicos Buna Ziua! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: exista un SRL cu doi asociati si care momentan nu desfasoara activitate. Unul dintre asociati vrea sa ... (vezi toată discuția)
Procedura mutare firma balea loredana alina balea loredana alina buna ziua as dori sa mut sediul firmei din gorj an bucuresti si as vrea sa stiu ce pasi trebue sa fac ca administrator al firmei .Va multumesc mult (vezi toată discuția)