Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AGA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AGA

As dori sa aflu care sunt conditiile intrunirii AGA, cine trebuie sa participe si ce hotarari se pot lua?
pentru acest lucru studiati statutul(actul cinstitutiv) societatii sau dispozitiile cuprinse in legea societatilor comerciale nr.31/1990 ,modificata si republicata, art.110 si urm.
Daca sunteti un SRL vadeti si de la art. 191 in continuare.
Succes
catalin ciobanu a scris:
pentru acest lucru studiati statutul(actul cinstitutiv) societatii sau dispozitiile cuprinse in legea societatilor comerciale nr.31/1990 ,modificata si republicata, art.110 si urm.

Buna ziua,
Este corect doar daca inlocuiti conjunctia "sau" cu "şi".

Cu stima,