Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Electrica Energie are amplasat un stâlp pe terenul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Electrica Energie are amplasat un stâlp pe terenul din curtea ...

Electrica Energie are amplasat un stilp pe terenul din curtea mea de vreo 55 ani . mentionez ca terenul a fost al parintilor mei,dupa ce am devenit proprietar am solicitat sa-si ridice acel stilp de pe proprietatea mea dar ei spun ca aceasta se poate rezolva pe cheltuiala mea . vi -se pare normala acest raspuns??? de la acest stilp sunt racordati doi vecini de pe stazi diferite nu si eu ca proprietar. ce sfaturi imi dati ???
Vorbele zboara. Notificati Electrica in scris, cu nr. de inregistrare/ data, sa-si mute stalpul sau cadeti la invoiala pentru a va plati chirie anuala. Dupa caz, puteti deschide actiune in instanta si cere mutarea stalpului.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
ati devenit proprietar cu stalpul pe teren.