Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara daca locuiesc cu parintii și cumpăr o ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara daca locuiesc cu parintii și cumpăr o mașină și ...

Buna seara daca locuiesc cu parinti și cumpăr o mașină și o trec pe numele meu poate să îmi pună sechestru pe ea dacă tata are datorii ??
Buna seara,

Datoriile sunt nominale, deci cine a semnat contractul ca si debitor si girant raspunde pânã la achitarea datoriei cu veniturile realizate, bunurile mobile si imobile.

Daca dumneavoastra nu ati semnat nimic, nu este cum sa puna sechestru pe masina dvs.

Ce este pe numele taticului va intra sub sechestru: venituri, conturi bancare, masini, imobile- depinde cu ce suma e dator.
Zsuzsanna Lukacs, Consultant credite si finantari