avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 971 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general O societate pe acțiuni are obligația depunerii în ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

O societate pe acțiuni are obligația depunerii în SPV sau e-factura?

O societate pe acțiuni are obligația depunerii în SPV sau ro efactura a facturilor emise către o instituție publică? Am primit o înștiințare de plata și telefonic ni s.a comunicat ca, după achitarea acesteia vor încarcă și factura electronica.
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 00:29, 11 Martie 2024
da are aceasta obligatie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

E-factura la o institutie publica Mamaluijo Mamaluijo buna ziua, sunt angajata la o institutie publica care presteaza servicii sanitar veterinare .. nu sunt platitori de tva nu suntem peroana juridica impozabila . ... (vezi toată discuția)
Raspuns notificare creanta melaluca melaluca Am primit o notificare pentru o creanta (serviciul public da radiodifuziune) aferenta facturilor emise pe o perioada in care societatea nu a desfasurat nici o ... (vezi toată discuția)
Lucrez într.o instituție publica și deși începând cu 01.07.22 ... croberta croberta Lucrez într.o instituție publica și deși începând cu 01.07.22 e obligatorie ff electronica, furnizorul îmi trimite prin curierat marfa, însoțită de ... (vezi toată discuția)