Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna seara as dori sa stiu si eu dupa cat timpul pot ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna seara as dori sa stiu si eu dupa cat timpul pot fi stearsa ...

Buna seara as dorii sa stiu si eu dupa cat timpul pot fi stearsa din baza de date a bancii ca rau platnic ,daca incheierea platii a avut loc in anul 2021, cand pot face iarasi un imprumut?Multumesc
.. Listarea situatiei personale in baza de date ramane pe o perioada de 4 ani.

Deci chiar daca in acest moment ai toate restantele achitate, trebuie totusi sa astepti aceasta perioada ca istoricul negativ sa dispara. Poti urgenta actualizarea Biroului de Credit, respectiv stergerea restantelor daca datele afisate nu corespund sau sunt introduse gresit.

Ca sa stergi istoricul negativ este obligatoriu sa te adresezi in primul rand la institutia financiara care te-a inscris. ....
[ link extern ] /

sau

[ link extern ] /