Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Președintele asociației nu este membru in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Președintele asociației nu este membru in ...

Buna dimineața! Președintele asociației nu este membru in asociație. Vrea sa își depună mandatul, dar nu este acceptata demisia lui de către proprietarii care vin la ADUNĂRILE GENERALE. Nu vrea nimeni aceasta funcție. Domnul președinte este remunerat, și avem doua personaje cârcotașe ( cum de-altfel exista la toate asociațiile), care, vor sa îl dea in judecată pentru a da remunerația înapoi pe anii din urma. Vrea sa știe dacă e posibil așa ceva? Va face alta adunare pentru alegere președinte. Mulțumesc!
NU!