Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara! A dori niste lamuriri: am dat in judecata ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara! A dori niste lamuriri: am dat in judecata un fost ...

Buna seara!
As dori niste lamuriri: am dat in judecata un fost angajator, am castigat in prima instanta, le-a fost respins apelul si am de recuperat o suma insemnata. Solutia data de Curtea de |Apel este definitiva si urmeaza sa contactez un executor judecatoresc pentru a porni poprirea pe conturi. Exista vreo posibilitate sa nu imi recuperez banii? Daca vor face contestatie la executare, au sanse de castig?
Va multumesc pentru raspunsuri.
hyatt1976, utilizator
Exista posibilitatea doar in situatia in care fostul angajator nu are bunuri care pot fi executate ( mijloace banesti sau bunuri care pot fi vandute).

Nimeni nu poate spune ce sanse are cineva intr-un litigiu.
Șanse la o eventuala contestatie nu are ( dar poate pune bete în roate), dar ca să si recuperati ca asta va interesează, trebuie sa aveți de unde, din ce.
Daca e firma activa cu conturi cu bani, societate care încasează, da, veti recupera. Societatea nu are interes sa stea cu conturile blocate.