Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. Eu locuiesc ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. Eu locuiesc în Germania ...

Bună ziua, vin și eu cu o întrebare. Eu locuiesc în Germania și am adus o pe mama mea sa locuiască cu mine. Am adus formularul S1 pentru asigurarea medicala, am întocmit aici toate actele necesare pentru asigurarea ei medicala pe timpul șederi ei aici. Întrebarea mea e următoarea: ce trebuie sa facem dacă mergem in Romania pentru 3 luni? Așteptăm răspuns, mulțumesc!
Care este mai exact nelamurirea dvs ?