Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plata pe TVA pe servicii extracomunitare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plata pe TVA pe servicii extracomunitare

Buna ziua,
Daca fac o achizitie de licenta din SUA (inteleg ca serviciul are loc acolo) pentru a produce bunuri in Romania, si sunt PFA neplatitor de TVA, dar cu numar special privitor la TVA, ce taxe trebuie sa platesc? Platesc TVA?
george-neagu, moderator
da se plateste TVA aici 19% prin Declaratia 301 pe care sa o depuneti la ANAF. ( pe codul normal nu pe cel special )