Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Bună ziua pentru schimbarea certificatului de nastere ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Bună ziua pentru schimbarea certificatului de nastere a unui ...

Bună ziua pentru schimbarea certificatului de nastere a unui copil nascut in străinătate cu părinți ne căsătoriți plus ca trebuie sa ne întoarcem pentru vaccinul de un an cât mai repede se poate emite certificatul mai repede de 30 de zile mulțumesc
Depinde de institutia unde ati depus cererea...de volumul de munca, de cat de repede primesc răspuns la verificări, dar în principiu se poate, Depuneți o cerere de efectuare a transcrierii în regim de urgență.