avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua.sotul are 3 ani și 5 luni de închisoare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua.sotul are 3 ani și 5 luni de închisoare cat trebuie ...

Buna ziua.sotul are 3 ani și 5 luni de închisoare cat trebuie să faca
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:00, 28 Martie 2024
Pentru liberare conditionata, fracția de pedeapsă ce trebuie efectiv executată este de cel puţin două treimi din durata pedepsei, în cazul închisorii care nu depăşeşte 10 ani.... adica, cam 2 ani si 4 luni...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua.sotul meu a fost prins beat cu masina si i s-a dat ... AndreeaElena25 AndreeaElena25 Buna ziua.sotul meu a fost prins beat cu masina si i s-a dat 8 luni cu executare.Are 3 săptămâni de când a intrat la închisoare. Intrebarea este după cat ... (vezi toată discuția)
Alocatie italia lore79 lore79 buna ziua.sotul meu lucreaza de 3 luni in italia cu acte in regula,in mai o sa plec si eu cu fetita in varsta de 5 luni.intrebarea mea este daca acolo ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.sotul meu este pensionar anticipat de 2 ani și jumătate.in ... Nica Angela Nica Angela Bună ziua.Sotul meu este pensionar anticipat de 2 ani și jumătate.In iunie a făcut 65 ani și urmează să primească pensia pentru limită de ... (vezi toată discuția)