Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un medic care desfășoară activitate într-un spital ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un medic care desfășoară activitate într-un spital poate ...

Un medic care desfășoară activitate într-un spital poate fi numit director medical într-un alt spital?
Contractul individual de muncă sau al persoanelor angajate în unitățile sanitare publice care ocupă funcții de conducere specifice comitetului director se suspendă de drept pe perioada exercitării mandatului.

Da, poate fi numit.