Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ordonanta de renuntare la urmarire penala- Diicot
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ordonanta de renuntare la urmarire penala- Diicot

Buna ziua,
Am primit de curand de laDiicot o "Ordonanta de renuntare la urmarire penala conform art. 318, al. 12. "
"Aceasta a fost inaintata , spre confirmare judecatorului de camera preliminara."
Eu nu am stiut nimic pana acum . Ei scriu ca demersurile au inceput acum un an si ca au gasit in rucsacul meu fragmente de Canabis , respectiv 0, 23 grame. Eu aveam niste rebuturi de foite de staniol goale, si chistoace. Deci efectiv trebuiau aruncate la gunoi. Imi puteti spune ce urmeaza? Voi fi citata la proces? Si daca da, am nevoie de un avocat specializat pe drept penal?
In cazul de mai sus imi puteti recomanda un avocat din Bucuresti care ma poate reprezenta?
Multumesc anticipat,
Daniela
Dany_Daniela, utilizator
Buna ziua, da, veti fi citat in instanta. Asistenta juridica nu este obligatorie dar este recomandabil sa fiti asistat de un avocat. Avocat Madalina Pascu
Multumesc frumos pentru raspuns. Ati putea sa imi spuneti si cam la ce onorariu sa maa astept? Minim/maxim?

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, da, veti fi citat in instanta. Asistenta juridica nu este obligatorie dar este recomandabil sa fiti asistat de un avocat. Avocat Madalina Pascu

Pe forum nu se fac recomandari. In ceea ce priveste onorariul trebuie sa luati dvs legatura cu un avocat si o sa vi se comunice.
Onorariul este confidential si se stabileste in privat intre client si avocat.