Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... distrugere casnicie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

distrugere casnicie

Buna ziua ! Sant sylvia gere din judetul harghita !sant casatorit si asteptam un copil ! a aparut in viata noastra o femeie care nu lasa in pace sotul meu,, si a distrus casnicia mea ! acum vrem sa divortam in vina lui ! si as vreau sa dau de judecata pentru distrugere casnicie ! as avea castig de cauza ?
multumesc frumos
!
Oi!Oi!X-(...pentru distrugere de casnicie nu puteti , ca barbatul nu-i masina...a zis si el da...la distrugerea asta...promovati actiune de divort, si , o sa va refaceti viata, sunt convinsa
distrugere de casnicie....interesanta fapta...ar trebui sa fie inclusa in C.penal..."de lege ferenda"
interesanta si ideea d'lui av radusava
casnicia nu'i o joaca
e greu si atunci cand ai ani buni de casnicie si copiii sunt mari, daramite cand , cu doar cateva luni in urma , ti'ai iubit atat de mult sotia, incat sa o lasi insarcinata, dar apoi iti gasesti o amanta:">
asta nu e joaca de copil, e o treaba serioasa si ar trebui tratata ca atare
si de s'ar putea... pedepsita ca orice infractiune...distrugere de casnicie:stunned:
Ramane sa ia cineva initiativa strangerii de semnaturi si promovarii la Consiliul legislativ.....