Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 si 1991. ...

Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 si 1991. este scris in cartea de munca ca am lucrat in grupa a doua / Notarea s-a facut in anul 1991 cand m-am mutat la alta intreprindere. A trecut mult timp de atunci.
Se pot considera acesti patru ani lucrati in grupa a doua de munca numai pe baza adnotarii din cartea de munca din anul 1991 sau trebuie o adeverinta pe care acum nu mai stiu de unde sa o iau ?
Pentru mine sunt importanti pentru ca as putea depune dosarul de pensionare acum , altfel trebuie sa mai astept
În normal, acei ani ar trebui să fie recunoscuți ca lucrați în grupa II în baza datelor menționate în carnetul de muncă.Pentru a vă putea convinge,puteți depune dosarul.In decizia de admitere/respingere se va menționa dacă acel stagiu nu va fi luat în calcul că și grupă de munca, cât și motivarea neluării în calcul.,,