avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 si 1991. ...

Am patru ani lucrati in grupa a doua intre anii 1987 si 1991. este scris in cartea de munca ca am lucrat in grupa a doua / Notarea s-a facut in anul 1991 cand m-am mutat la alta intreprindere. A trecut mult timp de atunci.
Se pot considera acesti patru ani lucrati in grupa a doua de munca numai pe baza adnotarii din cartea de munca din anul 1991 sau trebuie o adeverinta pe care acum nu mai stiu de unde sa o iau ?
Pentru mine sunt importanti pentru ca as putea depune dosarul de pensionare acum , altfel trebuie sa mai astept
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 21:25, 1 Aprilie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În normal, acei ani ar trebui să fie recunoscuți ca lucrați în grupa II în baza datelor menționate în carnetul de muncă.Pentru a vă putea convinge,puteți depune dosarul.In decizia de admitere/respingere se va menționa dacă acel stagiu nu va fi luat în calcul că și grupă de munca, cât și motivarea neluării în calcul.,,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre pensie ionasbrigita ionasbrigita Buna ziua! Am o nelamuirire cu privire la urmatoarele: Total stagiu de cotizare realizat 33 ani 11 luni 23 zile din care : - in gr II 21 ani 2 luni 29 ... (vezi toată discuția)
Problema cu grupa de munca Iliekp Iliekp Am fost angajat la S.C. CARBOSIN S.A. COPSA MICA in perioada noiembrie 1987 - martie 1994 ca inginer electrotehnist promotia 1987. Deoarece in acea ... (vezi toată discuția)
Pensie bună ziua, pe data de 30 noiembrie împlinesc vârsta de 62 ... ili90 ili90 Bună ziua, Pe data de 30 noiembrie împlinesc vârsta de 62 ani. Pe site-ul CNPP îmi pare data ieșirii la pensie 01.01.2024. Am rugămintea să mă ... (vezi toată discuția)