Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva când o societate vinde un apartament vechi?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva când o societate vinde un apartament vechi?

Buna ziua,
O societate vinde un apartament vechi. Valaorea apartamentului este pana in 600000 lei.Societatea este platitoare de TVA. Ce cota de TVA aplica?
Multumesc
george-neagu, moderator
poate vinde fara TVA pt ca e apartament vechi dar daca si-a desus TVA la achizitie va trebui sa ajusteze TVA pe care si l-a dedus atunci .