avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am o problema cu un credit prin tbi pentru comanda ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am o problema cu un credit prin tbi pentru comanda emag. Am urmat ...

Am o problema cu un credit prin tbi pentru comanda emag. Am urmat pasii pentru finantare, comanda a fost plasata si am si primit o. Dupa cateva zile am primit un mail ca de la tbi ca cererea de credit a fost anulata. Ce inseamna mai exact asta avand in vedere ca am primit comanda?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:16, 4 Aprilie 2024
Veti plati produsul sau îl returnați .
Ciudat e ca emag v-a livrat fără sa fir platit.
Catre cine trebuie sa platesc emag sau tbi?

gi-jane2 a scris:

Veti plati produsul sau îl returnați .
Ciudat e ca emag v-a livrat fără sa fir platit.

catre emag ca doar de la ei ati cumparat.
La tbi ati depus cerere de finantare, dar nu au aprobat.
Ultima modificare: Joi, 4 Aprilie 2024
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comanda anulată partener emag Mario780 Mario780 Bună ziua, am făcut o comanda la eMag, de un televizor ieri. Am primit mail de confirmare înregistrare comandă, însă astăzi, au trimis mail de anulare a ... (vezi toată discuția)
Eroare pret emag Marius2211 Marius2211 Vineri seara am gasit pe Emag un laptop la pretul de 229 lei. Undeva mai jos am observat mai tarziu ca produsul era vandut si livrat de PCfrog Nu am stat prea ... (vezi toată discuția)
Comanda anulata-produs receptionat LongJohn LongJohn Buna seara, Daca nu am plasat corect acest thread, rog un moderator sa il plaseze in categoria corespunzatoare. Recent am dorit sa achizitionez un ... (vezi toată discuția)